Oversigt over porteføljevirksomheder

Klik på den enkelte virksomhed for at se detaljeret beskrivelse.

C&H System A/S
Næstved
Håndterings- og pakkeanlæg
C&H System A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2015/162016/172017/18
Resultat før skat 4021.4686.496
Resultat efter skat 3301.1895.042
Egenkapital 13.27514.46421.106
Balancesum 50.23949.71550.922
Detaljer
Coze Aarhus A/S (tidl. LauRie A/S)
Risskov
Dametøj - specialist i bukser
Coze Aarhus A/S (tidl. LauRie A/S)
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2015/162016/172017/18
Resultat før skat 12.0357.511-3.133
Resultat efter skat 9.4455.865-2.474
Egenkapital 20.82115.7716.291
Balancesum 32.94128.61429.009
Detaljer
Damgaard-Jensen A/S
Aarhus
Full-service printvirksomhed
Damgaard-Jensen A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2015/162016/172017/18
Resultat før skat 6.2328.8125.749
Resultat efter skat 4.8526.8524.480
Egenkapital 25.54122.54120.221
Balancesum 48.94646.93949.317
Detaljer
East Metal Holding A/S
Esbjerg
Stålkonstruktioner og -komponenter
East Metal Holding A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Omsætning 406.491368.072318.971
Resultat før skat 6.592-19.961-5.494
Resultat efter skat 5.190-11.222-8.487
Egenkapital 55.58351.03862.734
Balancesum 221.286221.080194.981
Detaljer
EM-fiberglas a/s
Hornsyld
Glasfiberproduktion
EM-fiberglas a/s
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 1.7074.0281.319
Resultat efter skat 1.3303.1551.024
Egenkapital 21.73324.88825.912
Balancesum 80.515106.75899.399
Detaljer
Euro Therm A/S
Tranbjerg
Fjernvarmeanlæg
Euro Therm A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2015/162016/172017/18
Resultat før skat 13.21516.2422.912
Resultat efter skat 10.30412.5552.546
Egenkapital 18.17418.72911.722
Balancesum 49.56888.12429.994
Detaljer
Framework Digital A/S
København
Konsulentydelser inden for SAP
Framework Digital A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2016 *)2017 *)2018
Resultat før skat 4.3865.8665.200
Resultat efter skat 3.4114.5703.900
Egenkapital 7.49212.06211.900
Balancesum 21.47033.33138.200

*) Tallene hidrører fra Omada Digital Services A/S
Detaljer
Grafisk Maskinfabrik A/S
Birkerød
Anlæg til digital labelprint m.v.
Grafisk Maskinfabrik A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 14.78218.90810.278
Resultat efter skat 11.23314.4278.173
Egenkapital 41.92752.14254.411
Balancesum 64.86771.69987.817
Detaljer
ICEpower A/S
Gladsaxe
Lydforstærkerteknologi
ICEpower A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2015/162016/172017/18
Resultat før skat 32.89612.3492.538
Resultat efter skat 25.6389.6331.941
Egenkapital 49.75153.57855.519
Balancesum 82.25081.98085.469
Detaljer
John Bjerrum Nielsen A/S
Bramming
Industrilakering og CNC-træbearbejdning
John Bjerrum Nielsen A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2015/162016/172017/18
Resultat før skat 2.8112.91386
Resultat efter skat 2.2462.280113
Egenkapital 21.84717.97713.590
Balancesum 31.94528.05325.173
Detaljer
KD Group A/S
Vejle
Løsninger til spildevandsrensning og spildevandsbehandling
KD Group A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2016 *)2017 *)2018 *)
Resultat før skat -6.2111.6141.844
Resultat efter skat -4.9159661.430
Egenkapital 6.07110.03611.467
Balancesum 53.84281.10891.051

*) Tallene hidrører fra datterselskabet KD Maskinfabrik A/S
Detaljer
Kvist Industries A/S
Varde
Højkvalitetsmøbler
Kvist Industries A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 3.8362.47711.264
Resultat efter skat 3.1022.6149.134
Egenkapital 28.98331.59740.731
Balancesum 149.404153.021179.424
Detaljer
Maki A/S
Silkeborg
Legetøj, spil og babyudstyr
Maki A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 27.99832.49242.328
Resultat efter skat 21.90625.45433.899
Egenkapital 35.48543.60070.114
Balancesum 93.905114.879131.347
Detaljer
Nordisk Company A/S
Silkeborg
Outdoor udstyr og tøj
Nordisk Company A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 20162017 2018
Resultat før skat -15.904-11.65026.753
Resultat efter skat -16.205-9.27826.752
Egenkapital -20.141-29.443-2.690
Balancesum 65.43268.96190.316
Detaljer
Omni Technical Solutions A/S
København/Dubai
Autoværksteder og udlejning af kørende materiel
Omni Technical Solutions A/S
Uddrag af årsrapport (t.USD.) 2016 *)20172018 *)
Omsætning 138.005179.794143.718
Resultat før skat 8.0748.136766
Resultat efter skat 7.6677.684611
Egenkapital 28.16623.93422.626
Balancesum 59.46373.26269.746

*) Tallene er for den fortsættende aktivitet.
Detaljer
Optimate ApS
Hinnerup
IT-konsulenthus
Optimate ApS
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2015/162016/172017/18
Resultat før skat 11.70714.49214.715
Resultat efter skat 9.16710.99811.575
Egenkapital 11.16714.16514.740
Balancesum 30.91031.53029.589
Detaljer
RK Group A/S
Skive
Sprøjtestøbte plastemner
RK Group A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2018
Resultat før skat 2.838
Resultat efter skat 3.111
Egenkapital 11.425
Balancesum 53.748
Detaljer
Sam Partner (Sam Group Holding ApS)
Kolding
Nonfoodprodukter til større detailkæder
Sam Partner (Sam Group Holding ApS)
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2016 *)2017 *)2018 *)
Resultat før skat 15.90918.51926.249
Resultat efter skat 12.27714.41720.456
Egenkapital 25.31533.67450.322
Balancesum 45.94766.185101.988

*) Tallene hidrører alene fra driftsselskabet SAM Partner A/S. I SAM Group Holding ApS indgår endvidere søsterselskaberne Ignite Nordic, SAM Poland og SAM Asia.
Detaljer
Sjørring Maskinfabrik A/S
Thisted
Skovle til grave- og læssemaskiner
Sjørring Maskinfabrik A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Omsætning 242.616265.712294.838
Resultat før skat -14.193-19.69110.208
Resultat efter skat -14.149-15.69112.208
Egenkapital -3.2684.57816.785
Balancesum 115.583104.419122.671
Detaljer
Sports Group Denmark A/S
Silkeborg
Sportsbeklædning
Sports Group Denmark A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 22.26123.35824.612
Resultat efter skat 17.26918.01918.825
Egenkapital 31.72736.73850.516
Balancesum 95.92983.172160.222
Detaljer
System Transport A/S
Herning
Transport og logistik
System Transport A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 3.3044.190-2.132
Resultat efter skat 2.0112.749-1.547
Egenkapital 8.38811.2288.409
Balancesum 54.32479.34592.387
Detaljer
Tenax Sild A/S
Nyborg
Forædlede fiskeprodukter
Tenax Sild A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 1.3934.6086.841
Resultat efter skat 8613.3955.160
Egenkapital 71.46459.45483.437
Balancesum 123.090118.657152.315
Detaljer
Theca A/S
Risskov
Polstermøbler
Theca A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat 24.92020.20128.384
Resultat efter skat 21.11016.94224.868
Egenkapital 62.32467.31280.386
Balancesum 119.001123.599138.432
Detaljer
Vetgruppen A/S
Valby
Landsdækkende dyrlægekæde
Vetgruppen A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2016 *)2017 *)2018 *)
Resultat før skat ---
Resultat efter skat ---
Egenkapital ---
Balancesum ---

*) Vetgruppen A/S er under opbygning, og der er ingen relevante regnskabstal for perioderne.
Detaljer
Wila A/S
Silkeborg
Komplekse rustfri stålløsninger
Wila A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 201620172018
Resultat før skat -4.2024.22314.771
Resultat efter skat -3.2893.15511.518
Egenkapital 15.79819.45731.509
Balancesum 62.50462.52570.382
Detaljer
Aabo-Ideal A/S
Faaborg
Industrielle anlæg til overfladebehandling
Aabo-Ideal A/S
Uddrag af årsrapport (t.kr.) 2017/18
Resultat før skat 5.219
Resultat efter skat 4.328
Egenkapital 43.660
Balancesum 95.517
Detaljer